Co to je a jak funguje fotovoltaická elektrárna

Sluneční, solární resp. Fotovoltaické elektrárny (fotovoltaika) spadají do sekce obnovitelných nevyčerpatelných zdrojů energie. Využívají energii slunečního záření. Výroba je absolutně bez hluku emisí a jiných odpadních látek. Díky těmto vlastnostem se v dnešní době těší solární elektrárny veliké oblibě. 

Ceny FV panelů za poslední desetiletí poklesly o 80%. Díky tomu se dnes řadí fotovoltaické elektrárny k nejlevnějším zdrojům ekologicky čisté elektrické energie… Návratnost investice do fotovoltaické elektrárny je často pod hranicí 10-ti let, což činí s 10-ti letou zárukou na baterie opravdu lukrativní investici.


Naše hybridní fotovoltaické elektrárny (HFVE), Vám zajistí nezávislost.  Prvořadě je energie získaná ze slunce použita na chod domácích spotřebičů. V případě přebytků se energie automaticky ukládá do akumulátorů.

Solární energie uložená v akumulátorech je využívána  v okamžiku nedostatečného slunečního svitu (např. v noci), nebo při výpadku sítě. Při dalších přebytcích energie a nabitém akumulátoru může být energie přesměrována na ohřev teplé vody v bojleru, bazénu popřípadě prodej do sítě.


Důležitou roli při správné funkci a především při ekonomické návratnosti systému hraje volba vhodných solárních baterií. Volíme vždy nejoptimálnější baterie z hlediska technických parametrů, možností dané instalace a dle cenové volby zákazníka.

Nejvhodnější solární baterie pro fotovoltaiku se již v dnešní době jeví dle životnosti, návratnosti, spolehlivosti a ceny Lithiové. Naše nejpoužívanější systémy od Alpha ESS zajišťují nejvýhodnější poměr na trhu cena/kapacita baterie; cena/záruka; cena/počet cyklů. Fotovoltaická elektrárna od nás – ideální fotovoltaika pro rodinný dům.

Hlavní výhody FVE

Úspora

Díky vlastnímu zdroji energie je FVE dlouhodobě úsporné řešení.

Ekologie

Využitím sluneční energie a solárních panelů nijak nezatěžujeme přírodu ani životní prostředí kolem nás.

Návratnost investic

Počáteční cena investice se díky nezávislosti na dodavateli energie vrátí do několika let.

Dotace a financování


Ke konci roku 2015 byla vyhlášená nová strategie pro efektivní využití zdrojů energie , které podporují výstavbu FVE (fotovoltaických elektráren) a zejména HFVE (hybridních fotovoltaikých elektráren).

Je možné získat dotaci 5 000Kč z ceny na zpracování posudku a projektu. Při realizaci v Moravskoslezkém, či Ústeckém kraji můžete navíc získat příspěvek 10 000Kč .

Na tyto realizace lze získat dotaci dle dále uvedených kriterii.

  • podpora je maximálně 50% z ceny instalace FVE. Výše dotace se odvíjí od výkonu solárních panelů
  • spotřeba solární energie z Vaši fotovoltaické elektrárny musí být pokryta minimálně ze 70%
  • žadatelem dotace může být jen vlastník/spoluvlastník, nebo stavitel budovy
  • pro instalaci mohou být použity jen součásti (měniče a solární panely), které splňují patřičné účinnosti dle programu Nová zelená úsporám
  • maximální výkon fotovoltaické elektrárny, který je určen souhrným výkonem všech solárních panelů nesmí být vyšší než 10kWp
  • podpora se vztahuje jen na instalace realizované či rozšířené po 1. 1. 2016


Postup při relizaci

Leden 1, 2019

Prvotní schůzka

 Po telefonické domluvě Vás navštívíme na místě realizace či u Vás doma. Vyslechneme si Vaši představu a jak by bylo pro Vás nejlepší využít přebytečnou solární energii. Buď je možné ji uchovávat v solárních bateriích pro pozdější využití a to ve večerních či nočních hodinách, nebo ji lze využít pro ohřev vody v bojleru. Podíváme se společně na poslední vyúčtování za elektřinu a prodiskutuje s Vámi nejvýhodnější řešení.

Leden 1, 2019
Leden 1, 2019

Cenová nabídka

Na základě setkání navrhneme konkrétní řešení podle vašich potřeb. Za určitou cenu. Dané řešení spolu prokonzultujeme popřípadě upravíme dle technických možností k Vaší plné spokojenosti. Prodáváme a instalujeme jen kompletní řešení podle Vašich potřeb. Vždy máme snahu z Vašich fotovoltaických panelů získat maximum solární energie .

Leden 1, 2019
Leden 1, 2019

Financování

Záleží jen na Vás jaké si zvolíte financování, nebo zda využijete návrhu našeho finančního specialisty. Mezi nejběžnější formy financování patří:
– financování z vlastních úspor
– v případě úvěru splácíte z toho co v budoucnu díky solárním panelům ušetříte na zálohách za elektřinu.

Leden 1, 2019
Leden 1, 2019

Podpis smlouvy

Dalším krokem je podepsání smlouvy a plné moci pro vyřizování dotací a potřebných dokumentů u distributora elektřiny.

Leden 1, 2019
Leden 1, 2019

Instalace FVE

 Dále už se nemusíte o nic starat. Nainstalujeme solární elektrárnu a provedeme revizi. Dále budeme za Vás vyřizovat komunikaci s distributorem a ostatní jednání ohledně dotací Nová zelená úsporám.

Leden 1, 2019
Leden 1, 2019

Příchod dotace na Váš účet

Po úspěšném vyřízení dotace vám přijde na účet až 165.000 Kč.

Leden 1, 2019
Leden 1, 2019

Elektrárna funguje a šetří Vám peníze

Nyní se můžete více radovat ze slunečního svitu a na displeji sledovat aktuální výrobu energie z Vaší fotovoltaické elektrárny. Spotřebováváte si vlastní solární energii a distribuční síť dodá jen tu energii, která Vám bude chybět při nedostatečném slunečním svitu.

Leden 1, 2019
Leden 1, 2019

Zhodnocení fotovoltaické elektrárny

Po roce provozu je možné zhodnotit fungování solární elektrárny a zauvažovat nad tím, zda systém trochu doupravit třeba přidáním solárních panelů či baterie, nebo zda je instalace přesně podle vašich představ.

Leden 1, 2019